Acil Telefon : +90 212 613 71 92 ( Pbx )

Vidalı ve Pistonlu tip kompresörler garantili olarak revize edilmektedir. Bitzer ve McQuay kompresörlerin yetkili servisi olan firmamız farklı markalara da bakım onarım hizmeti vermektedir.

Atölyemize alınan arızalı kompresörler firmamızda komple demonte edilip detaylı teknik ölçümlere tabi tutulur ve nihai arıza tespitleri yapılır.

İş İşleyiş Detayları

SENTEZ KLİMA kalite anlayışını, benimsediği müşteri memnuniyeti politikasını, tüm faaliyet alanlarında olduğu gibi kompresör revizyon alanında müşterilerine göstermektedir.Arızalı kompresörler atölyemize alınır ve teknik ekibimiz tarafından demonte edilir.

Demontaj işlemi esnasında dijital fotograf makinesi ile resimler çekilir, demontaj ana hatları kameraya alınır. Sökülen mekanik parçalar (biyel kolları, pistonlar, krank vs.) teknik ölçümlere tabi tutulur.

Sökülen mekanik parçaların fabrika aşınma limitleri dahilinde olup olmadığı kontrol edilir. Arıza veya aşınma tespit edilen parçaların resimleri çekilir.

Teknik rapor hazırlanarak müşterilerimize kompresör Overhaul teklifi ile birlikte sunulur. Aynı şekilde montaj esnasında da resimler çekilir kamera görüntüleri alınarak kompresörler toplanır. Toplama işlemi tamamlanan kompresör test stantında çalıştırılır.Amper kontrolü, meger testi, yağlama basınç kontrolü yapılır. Titreşim testleri, detaylı stator kontrolleri yapılır. Test bölümünde yapılan tüm ölçüm ve kontrol sonuçları, Kontrol Cetveline ve bilgisayara kayıt edilir. Çalışma testleri ve kayıtlar tamamlandıktan sonra tüm kompresörlere azot gazı şarj edilerek detaylı kaçak kontrollerine tabi tutulurlar. Tüm testler tamamlandıktan sonra kompresörler artık boyanmaya hazırdır. Boyama sonrası müşterilerimiz onarımın tamamlandığı konusunda bilgilendirilir ve sevkiyat yapılır.

Kompresörlerin değiştirilen parçaları ve yapılan ölçüm sonuçlarının yer aldığı Kontrol Cetveli, çeşitli uyarı yazıları, revizyonu tamamlanan ve sevkiyata hazır hale getirilen kompresörler ile birlikte müşterilerimize teslim edilir.Tüm onarım işlemlerinde orjinal yedek parçalar kullanılmaktadır. Bu parçaların kompresörlere montajları, arıza tespitleri, testleri ve çalışma kontrolleri hep bu konular üzerinde gerek yurt içinde gerekse yurt dışında eğitimler almış personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

Güncelleştirmelerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olunuz.