Acil Telefon : +90 212 613 71 92 ( Pbx )

Kurumsal

Firmamız Daikin McQuay soğutma grupları yetkili servisidir. Yetkili servisi olduğumuz markaların ilk çalıştırma ( start-up ), periyodik koruyucu bakım, arıza giderim, retrofit ve genel bakım - ağır revizyon işleri firmamız tarafından orjinal yedek parçalar kullanılarak garantili olarak yapılmaktadır.

Vidalı ve Pistonlu tip kompresörler garantili olarak revize edilmektedir. Bitzer ve McQuay kompresörlerin yetkili servisi olan firmamız farklı markalara da bakım onarım hizmeti vermektedir.

Atölyemize alınan arızalı kompresörler firmamızda komple demonte edilip detaylı teknik ölçümlere tabi tutulur ve nihai arıza tespitleri yapılır.

İş İşleyiş Detayları

SENTEZ KLİMA kalite anlayışını, benimsediği müşteri memnuniyeti politikasını, tüm faaliyet alanlarında olduğu gibi kompresör revizyon alanında müşterilerine göstermektedir.Arızalı kompresörler atölyemize alınır ve teknik ekibimiz tarafından demonte edilir.

Demontaj işlemi esnasında dijital fotograf makinesi ile resimler çekilir, demontaj ana hatları kameraya alınır. Sökülen mekanik parçalar (biyel kolları, pistonlar, krank vs.) teknik ölçümlere tabi tutulur.

Sökülen mekanik parçaların fabrika aşınma limitleri dahilinde olup olmadığı kontrol edilir. Arıza veya aşınma tespit edilen parçaların resimleri çekilir.

Teknik rapor hazırlanarak müşterilerimize kompresör Overhaul teklifi ile birlikte sunulur. Aynı şekilde montaj esnasında da resimler çekilir kamera görüntüleri alınarak kompresörler toplanır. Toplama işlemi tamamlanan kompresör test stantında çalıştırılır.Amper kontrolü, meger testi, yağlama basınç kontrolü yapılır. Titreşim testleri, detaylı stator kontrolleri yapılır. Test bölümünde yapılan tüm ölçüm ve kontrol sonuçları, Kontrol Cetveline ve bilgisayara kayıt edilir. Çalışma testleri ve kayıtlar tamamlandıktan sonra tüm kompresörlere azot gazı şarj edilerek detaylı kaçak kontrollerine tabi tutulurlar. Tüm testler tamamlandıktan sonra kompresörler artık boyanmaya hazırdır. Boyama sonrası müşterilerimiz onarımın tamamlandığı konusunda bilgilendirilir ve sevkiyat yapılır.

Kompresörlerin değiştirilen parçaları ve yapılan ölçüm sonuçlarının yer aldığı Kontrol Cetveli, çeşitli uyarı yazıları, revizyonu tamamlanan ve sevkiyata hazır hale getirilen kompresörler ile birlikte müşterilerimize teslim edilir.Tüm onarım işlemlerinde orjinal yedek parçalar kullanılmaktadır. Bu parçaların kompresörlere montajları, arıza tespitleri, testleri ve çalışma kontrolleri hep bu konular üzerinde gerek yurt içinde gerekse yurt dışında eğitimler almış personellerimiz tarafından yapılmaktadır.


Bakım, onarım ve servis hizmetleri endüstrisindeki en rekabetçi, en yenilikçi, en üst düzey hizmet sunumunu ve gelişimini hedefleyen firmamızın, hizmet verdiği soğutma, klima, havalandırma ve chiller sistemlerinin kullanım şartlarını da göz önünde bulundurarak kurmuş olduğu AR-GE birimi, araştırmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.

Daha kaliteli bir yaşam için gösterilen çabalara ortak olan firmamız, kullanmakta olduğunuz klima ve havalandırma sistemlerini rehabilite ederek Türkiye' de uygulanmayan ve hava kalitesinin yükseltilmesinde fark yaratacak ekstra uygulamaları, organize ve konusunda uzman dinamik kadrosu ile hizmetinize sunmaktadır.

Araştırmalarımız neticesinde, klima santralleri, soğutma kuleleri, soğuk hava odaları, split klima ve Fan coil bataryalarında üreyen Legionella pneumophila virüsünü ve dışarıdan alınan taze hava içerisinde bulunan bilumum kimyasal gaz ve mikropları etkisiz hale getirirerek hava kalitesini  HVAC (Heating, Ventilation, Air-Conditioning) standartları seviyesine yükseltmeyi taahhüt etmektedir.

Periyodik bakımlarda temizlik amaçlı kullanılan kimyasal sıvıların, cihazlar üzerinde üreyen ve yaşam olanağı bulan virüslerin yok edilmesindeki etkisi ve uygulama esnasında teknik personel ve refakatci müşteri temsilcisinin sağlığına zararları sektörümüz mensupları tarafından tartışılan bir husus olarak yerini muhafaza etmektedir.

AR-GE birimimiz, periyodik bakım uygulamalarında tartışma konusu olan kimyasalların yerine bilim dünyası tarafından tanımlı bakteri ve virüsleri % 99.9 oranında etkisiz hale getiren ve insan sağlığına zararı olmayan periyodik bakım uygulaması geliştirmiştir.

SENTEZ KLİMA, 2001 yılından itibaren soğutma gruplarına ( chiller ) ve soğutma kompresörlerine servis hizmeti vermektedir. TSE 12850 ve TSE 12870 kriterlerine uygun olan ve bu uygunluğu belgeleyen firmamız eğitim ve teknolojinin gücüne inanmakta, bu doğrultuda da hareket etmektedir.  

Firmamızın ortakları ve kurucuları, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş, firmamızın faaliyet konuları ile ilgili yurt içinde ve yurt dışında eğitimler almış kişilerdir. 

* Alarko – Carrier adına, İstanbul Alarko Topçular Fabrikasında, 1998 – 1999 yılları arasında, İstanbul Alarko-Carrier yetkili servislerine, “ Arıza bulma ve giderme, devreye alma “ konularında eğitim veren kişi yine firmamız ortaklarından ve kurucularındandır. 

* Alarko – Carrier adına , bu sefer de Bursa ilimizde, 1998 – 1999 yılları arasında , civar bölgelerin Alarko – Carrier yetkili servislerine, “ Arıza bulma ve giderme, devreye alma “ konularında eğitim veren kişi yine firmamız ortaklarından ve kurucularındandır.

Bu eğitimleri veren kurucularımız ve ortaklarımız, firmamızın personel eğitiminde de çok hassas davranmaktadırlar. Eğitimli personel ile kaliteli iş yapmak ve dolayısıyla maksimum müşteri memnuniyeti, ilkelerimizin en başında yer almaktadır.

ÇALIŞMA SİSTEMİMİZ ;

Chiller grupları ve soğutma kompresörleri ile ilgili gerek periyodik bakım sözleşmeleri gerekse arıza giderim teklifleri verilmeden önce müşterilerimizi ziyaret eder ve bakım yapılacak yada arızası giderilecek cihazların mevcut durumlarını yerinde inceler ve incelemelerimiz sonucunda hazırladığımız teknik durum raporlarını yetkililerin dikkatlerine sunarız. Bu çalışma sistemimiz sayesinde, müşterilerimize doğru arıza ve bakım teşhisi ve dolayısıyla zaman ve para kazancı olarak geri dönmektedir. Hazırladığımız teknik durum raporları sayesinde artık müşterilerimiz cihazlarının mevcut arıza durumlarını, arıza giderimlerinde izlenmesi gerekli doğru yolu, cihazlarının bakım periyotlarını bilmekte ve bu doğrultularda teklifler alıp kolayca karar verebilmektedirler.

HİZMETLERİMİZ ;

Firmamızın uzmanı olduğu faaliyet alanları aşağıda sıralanmıştır.

 * Soğutma grupları servis, bakım, arıza ve start up işlemleri,
 * Kompresör mekanik revizyon arıza ve bakım işlemleri,
 * Kompresör bobinaj - stator sargı sarım işlemleri,
 * Taahhüt, proje ve mühendislik hizmetleri,

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Diğer Makaleler...

Güncelleştirmelerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olunuz.