Acil Telefon : +90 212 613 71 92 ( Pbx )

Kurumsal

SENTEZ KLİMA SANAYİ TİC. VE LTD. ŞTİ. Faaliyet alanları aşağıda sıralanmıştır. Firmamızı güçlü ve kaliteli yapan, sektöründe önder firmaların arasına girmesini sağlayan özellik,  tüm bu faaliyetlerin hepsinin en ufak bir aksamaya mahal vermeden tek bir elden yürütülmesi ve sorunsuz koordinasyonlu olarak tamamlanmasıdır. İşte Bu yüzden, SENTEZ KLİMA sektörde haklı yerini almanın eşsiz gururunu yaşamaktadır.

  • Soğutma grupları servis, bakım, arıza ve start up işlemleri,
  • Kompresör mekanik revizyon arıza ve bakım işlemleri,
  • Kompresör bobinaj - stator sargı sarım işlemleri,
  • Endüstriyel kontrol ve otomasyon sistemleri,
  • Taahhüt, proje ve mühendislik hizmetleri,
  • Kanallı split, Rooftop satış, servis ve montaj işlemleri,

Sektöre “ Komple Servis “ anlayışını getiren firmamız, emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Nedir “ Komple Servis “ ?

Komple servis, firmamız ile çalıştığınız zaman, servis konusunda başka bir firmaya ihtiyaç duymazsınız demektir.

Soğutma grubunun kompresöründe mekanik arıza meydana geldi, soğutma grubunda arıza meydana geldi, kompresörde elektriksel hasar oluştu ve motoru yandı, bu tip arızaların çözümü SENTEZ KLİMA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’ dir. Normal servis firmaları, arızalanan kompresörü, kompresör tamir firmasına tamir ettirir, soğutma grubu arızasını kendisi tamir eder, kompresörün yanan motorunu, bobinaj firmasına  sardırır. Ek firmaların yardımı ile müşterilerine hizmet verir. Bu olay hem zaman hem de nakit kaybı demektir.

Yukarıda belirtilen arıza durumlarının firmamız tarafından çözülme şekli ise ;
Arızalı kompresör, mekanik atölyemizde tamir ve test edilir. Arızalı soğutma grubu, servis ekiplerimizce tamir edilir. Motoru yanmış kompresörün sarımı ve testleri, bobinaj atölyemizde yapılır. A' dan Z' ye tüm işler firmamız yetkili ve uzman personlellerince tamamlanmaktadır. İşte biz buna “Komple Servis” diyoruz!...

Firmamız Sentez Klima Daikin McQuay soğutma grupları yetkili servisidir.

Yetkili servisi olduğumuz markaların ilk çalıştırma ( start-up ), periyodik koruyucu bakım, arıza giderim, retrofit ve genel bakım - ağır revizyon işleri firmamız tarafından orjinal yedek parçalar kullanılarak garantili olarak yapılmaktadır.

Bitzer Servis ;

 Firmamız Bitzer yetkili servisidir. Firmamız tarafından yapılan tüm bakım, onarım işlemlerinde uygun fiyat, iş garantisi ve orjinal yedek parça kullanmanın rahatlığını yaşarsınız.

 Tüm faaliyet alanlarımızda olduğu gibi kompresör onarım hizmetlerimizde de müşterilerimizin memnuniyetinin sağlanabilmesi için kalitemizden ödün vermeden ekonomik çözümler sunmayı hedeflemekteyiz. Bu çözümlerimizde, sizlerin memnuniyetini sağlamanın yanı sıra, kompresörlerinizin daha uzun ömürlü çalışması ve azami düzeyde enerji tasarrufu sağlanması da amaçlanmıştır.

 Kompresör onarım sürelerini kısaltmak ve dolayısıyla işletmelerinizin onarım sürelerini beklemekten oluşan nakit kaybını önlemek için birçok model kompresörün orjinal yedek parçalarını, yedek statorlarını stoklarımızda bulundurmaktayız. Biz, bununla da yetinmedik, onarımları firmamız tarafından orjinal yedek parçalar kullanılarak yapılıp sıfırlanmış birçok marka ve model yedek kompresörleri stoklarımızda bulunduruyoruz.

 Bitzer marka kompresörlerin yanı sıra hemen hemen tüm marka kompresörlere de hizmet vermekteyiz, yine orjinal yedek parçalarla ve yine garantili olarak...

 

Servis Verilen Markalar

McQuay Chiller Elektronik Retrofit Mühendislik Hizmetimiz.

Retrofit ; kelime anlamı olarak türkçe karşılığı, eskiyi kullanılabilir hale getirmek demektir.
Günümüz şartları göz önünde bulundurulduğunda, kısa bir süre sonra, tüm dünya ülkelerinin kabul ettiği Kyoto Protokolü şartları gereği olarak ( ülkemizin imzalamış olduğu ), R22, R12 vb. eski nesil soğutucu akışkanlar kullanan mevcut soğutma gruplarının revize edilerek, yeni nesil soğutucu akışkanlar kullanılabilir hale getirmek gerekmektedir.

Firmamız bu hizmeti vermek üzere gerekli teknik altyapıya sahip, yeteneklerini aktif  olarak kullanabilen personeli, modern ölçü kontrol cihazları kullanan ve teknolojiyi sürekli takip eden yapısı ile sektördeki haklı yerini almıştır.

Yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz McQuay PEH serisi santrifüj soğutma grubunun kontrol - otomasyon retrofiti ile Apdi İpekçi Spor Salonu atıl durumdaki soğutma grubunu, son derece modern şartlar altında tekrar kullanabiliyor.

   
Bu mühendislik hizmetine neden ihtiyaç duyarsınız ?

PEH serisi chiller gruplarının üretimi ve yedek parça desteği yıllar önce durdurulmuştur. McQuay firması artık PEH serisi chiller grupları üretmemektedir. Bu tip centrifugal chiller gruplarını WSC ( Tek Kompresörlü ) ve WDC ( Çift Kompresörlü ) model numaralı olarak üretmeye başlamıştır. Bu yeni seri cihazlar ile eski seri cihazlar arasında çok büyük farklar mevcuttur. Bu farkların detayları ile ilgili firmamızla irtibata geçebilirsiniz.


Firmamızın bu hizmeti verdiği PEH serisi chiller gruplarının otomasyon ve kontrol sistemleri komple yeni seri WSC, WDC chiller gruplarına dönüştürülmektedir. Gerçekleştirdiğimiz retrofit hizmetinden sonra, microtech 100 kontrol sistemine sahip mevcut cihaz yeni tip WSC kontrol paneline ve otomasyonuna sahip hale getirilmiştir.             

PEH serisi chiller gruplarının, logic card ve daughter board gibi elektronik aksamlarının tümünün üretiminin durdurulduğu düşünüldüğünde, tamir işlemlerinin mümkün olmadığı durumlarda retrofit ihtiyacı kaçınılmaz hale gelecektir. Burada amaç, chiller grubunuzu modernize ederek gelişen teknolojiyi yakalamak, bununla beraber chiller grubunu retrofitten sonra eklenen kontrol noktaları ile daha stabil ve ekonomik çalışır hale getirmek, chiller grubunuzu yedek parça sıkıntısı çekmeden uzun yıllar kullanabilmektir. Retrofit Kit montajı ve uygulaması yapılan PEH serisi chiller gruplarınız artık WSC, WDC serisi chiller gruplarının yedek parçalarını kullanacak hale gelmektedir.

Chiller grubunuz artık 15" touch screen LCD monitöre ( dokunmatik LCD ekran ) ve Windows XP ile çalışan bir otomasyon sistemine sahip olacaktır. Artık chiller grubunuzu BACnet, LonWorks ve Modbus otomasyon sistemleriyle kontrol edebilirsiniz. Servis laptoplarımıza yüklü olan PlantVisor programı ve ek modüller ile chiller grubunuzun çalışmasını uzaktan izleyebilir, chiller grubunuzun çalışmasını uzaktan kontrol edip oluşması muhtemel arızalarla ilgili sizleri uyarabiliriz.

Firmamız tarafından yapılan bu hizmetin ve kullanılacak McQuay Spare Parts orjinal kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz.

Güncelleştirmelerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olunuz.