Acil Telefon : +90 212 613 71 92 ( Pbx )

Kurumsal

Çevre; dünya üzerinde yaşamını sürdüren canlılarının hayatları boyunca ilişkilerini sürdürdüğü dış ortamdır. Diğer bir deyişle Ekosistem olarak tanımlanabilir. Hava, su ve toprak bu çevrenin fiziksel unsurlarını, insan, hayvan, bitki ve diğer mikroorganizmalar ise biyolojik unsurlarını teşkil etmektedir.
 
Doğanın temel fiziksel unsurları olan, hava, su ve toprak üzerinde olumsuz etkilerin oluşması ile ortaya çıkan ve canlı öğelerin hayati aktivitelerini olumsuz yönde etkileyen cansız çevre öğeleri üzerinde yapısal zararlar meydana getiren ve niteliklerini bozan yabancı maddelerin hava, su ve toprağa yoğun bir şekilde karışmasına Çevre Kirliliği adı verilmektedir.
 
Gelişen teknolojinin yaşamımıza getirdiği konfor yanında, bu gelişmenin doğaya ve çevreye verdiği kirliliğin boyutu her geçen gün hızla artmaktadır. Çeşitli kaynaklardan çıkan radyoaktif, katı, sıvı ve gaz halindeki kirletici maddelerin hava, su ve toprakta yüksek oranda birikmesi çevre kirliliği oluşmasına neden olmaktadır.

Çevremizi, canlıları, doğayı korumak herkesin görevi olduğu gibi firmamızın da görevleri arasındadır. Sentez Klima olarak çevreyi korumak adına işimizde neler yapabiliriz? Ne gibi yeniliklerle çevremize zarar verilmesini engelleriz? İşimizi ne şekilde yaparsak çevremiz zarar görmez? gibi ve daha bir çok soruya cevap aradık. Soğutma sistemlerinde kullanılan CFC, HCFC gazların atmosfere tahliye edilmesine engel olmak için yatırımlar yaptık. Müşterilerimizi retrofit hizmeti almaları konusunda bilgilendirdir. Retrofit yararlarını anlatıp, bu hizmetle çevreye sağladıkları yararlar konusunda detaylı bilgi sahibi olmalarını sağladık.

Firmamız atmosfere gaz atımını durdurmuş, gaz toplama üniteleri ile sertifikalı özel basınç tüplerine gaz aktarımları, toplamaları yapmaya uzun yıllar önce başlamıştır. Toplanan ve kullanılmayacak olan gazlar imha edilmek üzere ilgili yerlere sevk edilmektedir.

Montreal Sözleşmesini İndirmek için Tıklayınız..

Kyoto Protokolünü İndirmek için Tıklayınız..

İş Güvenliği ;

Personellerimiz üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, konularında deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Çalışan tüm personellerimiz üniversite eğitimlerinin haricinde hem Mesleki Eğitim konusunda ve hem de İş Güvenliği konusunda, MEB tarafından akredite edilmiş uzmanlarca detaylı eğitimlere tabi tutulmuş ve her konuda ayrı ayrı sertifikalar almaya hak kazanmış kişilerdir.

İş Güvenliği ve Mesleki Eğitim hizmetleri olarak Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği kapsamına giren işlerde çalışan personellerimize, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı firmalarla anlaşmalar yapılarak 32-40 saatlik eğitimler aldırılmış sertifikalandırma yapılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan işbirliği protokolü gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen kurum tarafından tayin edilen İşçi ve İşyeri Güvenliği konusunda uzman eğitimci kadro, firmamızdaki iş güvenliğinin maksimuma ulaştırılmasını sağlamak, işletmelerimizi bilgi toplumunun gerektirdiği değişime ve teknolojik gelişmelere hazırlamayı hedefleyerek teftiş etmiş ve personellerimizi detaylı eğitimlere tabi tutmak suretiyle sertifikalandırmıştır.

Eğitimler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen eğitim modülleri ile Ağır ve tehlikeli işler grubu kapsamında her meslek sınıfını kapsamakta olup ihtiyaçlara uyumlu, planlı, esnek, zengin içerikli, sonuçları değerlendiren ve sürekli gelişen bir yapıdadır.

Güncelleştirmelerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olunuz.