Acil Telefon : +90 212 613 71 92 ( Pbx )

McQuay Chiller Elektronik Retrofit Mühendislik Hizmetimiz.

Retrofit ; kelime anlamı olarak türkçe karşılığı, eskiyi kullanılabilir hale getirmek demektir.
Günümüz şartları göz önünde bulundurulduğunda, kısa bir süre sonra, tüm dünya ülkelerinin kabul ettiği Kyoto Protokolü şartları gereği olarak ( ülkemizin imzalamış olduğu ), R22, R12 vb. eski nesil soğutucu akışkanlar kullanan mevcut soğutma gruplarının revize edilerek, yeni nesil soğutucu akışkanlar kullanılabilir hale getirmek gerekmektedir.

Firmamız bu hizmeti vermek üzere gerekli teknik altyapıya sahip, yeteneklerini aktif  olarak kullanabilen personeli, modern ölçü kontrol cihazları kullanan ve teknolojiyi sürekli takip eden yapısı ile sektördeki haklı yerini almıştır.

Yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz McQuay PEH serisi santrifüj soğutma grubunun kontrol - otomasyon retrofiti ile Apdi İpekçi Spor Salonu atıl durumdaki soğutma grubunu, son derece modern şartlar altında tekrar kullanabiliyor.

   
Bu mühendislik hizmetine neden ihtiyaç duyarsınız ?

PEH serisi chiller gruplarının üretimi ve yedek parça desteği yıllar önce durdurulmuştur. McQuay firması artık PEH serisi chiller grupları üretmemektedir. Bu tip centrifugal chiller gruplarını WSC ( Tek Kompresörlü ) ve WDC ( Çift Kompresörlü ) model numaralı olarak üretmeye başlamıştır. Bu yeni seri cihazlar ile eski seri cihazlar arasında çok büyük farklar mevcuttur. Bu farkların detayları ile ilgili firmamızla irtibata geçebilirsiniz.


Firmamızın bu hizmeti verdiği PEH serisi chiller gruplarının otomasyon ve kontrol sistemleri komple yeni seri WSC, WDC chiller gruplarına dönüştürülmektedir. Gerçekleştirdiğimiz retrofit hizmetinden sonra, microtech 100 kontrol sistemine sahip mevcut cihaz yeni tip WSC kontrol paneline ve otomasyonuna sahip hale getirilmiştir.             

PEH serisi chiller gruplarının, logic card ve daughter board gibi elektronik aksamlarının tümünün üretiminin durdurulduğu düşünüldüğünde, tamir işlemlerinin mümkün olmadığı durumlarda retrofit ihtiyacı kaçınılmaz hale gelecektir. Burada amaç, chiller grubunuzu modernize ederek gelişen teknolojiyi yakalamak, bununla beraber chiller grubunu retrofitten sonra eklenen kontrol noktaları ile daha stabil ve ekonomik çalışır hale getirmek, chiller grubunuzu yedek parça sıkıntısı çekmeden uzun yıllar kullanabilmektir. Retrofit Kit montajı ve uygulaması yapılan PEH serisi chiller gruplarınız artık WSC, WDC serisi chiller gruplarının yedek parçalarını kullanacak hale gelmektedir.

Chiller grubunuz artık 15" touch screen LCD monitöre ( dokunmatik LCD ekran ) ve Windows XP ile çalışan bir otomasyon sistemine sahip olacaktır. Artık chiller grubunuzu BACnet, LonWorks ve Modbus otomasyon sistemleriyle kontrol edebilirsiniz. Servis laptoplarımıza yüklü olan PlantVisor programı ve ek modüller ile chiller grubunuzun çalışmasını uzaktan izleyebilir, chiller grubunuzun çalışmasını uzaktan kontrol edip oluşması muhtemel arızalarla ilgili sizleri uyarabiliriz.

Firmamız tarafından yapılan bu hizmetin ve kullanılacak McQuay Spare Parts orjinal kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz.

Güncelleştirmelerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olunuz.